Kopresör Hava Filtreleri

Kompresör ile birlikte ortamdan elde edilen ve emilen havanın sıkıştırılması sonucunda elde edilmiş olan havanın içerisinde istenmeyen kontaminasyonlar yer alabilmektedir. Bu kontaminasyonlar arasında atmosferik kirlilik, aerosol formda yağ ve yağ buharı gibi kontaminasyonlar bulunmaktadır. Su buharı dışında kalan kontaminasyonların tutulabilmesi için ise hava filtrelerinin kullanılması gerekmektedir.

Su Seperatörleri

Basınçlı havanın hattında, basıncı hava tankından sonra ilk sırada su seperatörleri gelmektedir. Su seperatörleri basınçlı hava içerisinde likit şekilde yer alan su ve yağı toplayarak dışarıya yönlendirmektedir.

Basınçlı Hava Filtreleri

Basınçı havanın içerisinde yer alan partiküller ve aerosol formundaki su ve yağı tutabilmek için basınçlı hava filtrelerine ihtiyaç duyulmaktadır. Filtreler genel olarak 1 mikron ve büyük partikülleri tutabilme işlemini yerine getirirler.

Aktif Karbon Filtreler

Bu tür filtreler sadece yağ buharlarının tutulması için kullanılırlar. Aktif karbon hava filtrelerini kullandığınız zaman su buharı ve partikülleri de tutabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir